Dermatologia

Słońce

Słońce wzbudza w każdym człowieku uśmiech, ponieważ w dużej mierze ma wpływ na nastrój każdego człowieka. Piękna pogoda rozwesela każdego. W okresie letnim nadmierne promieniowanie UV wpływa niekorzystnie na skórę ciała. Najbardziej narażone na negatywne działanie promieni słonecznych są osoby o jasnej karnacji oraz osoby cierpiące na schorzenie bielactwa. Istnieje kilka ważnych zasad, dzięki którym można uchronić własne ciało przed negatywnymi skutkami działania promieniowania UV.

Należy unikać przebywania na słońcu w godzinach od 10 do 16, ponieważ wtedy jest największe natężenie szkodliwego promieniowania. Warto wtedy przebywać w miejscach zacienionych. Chodzenie w okularach ochronnych oraz zakładanie nakrycia na głowę chroni oczy przed zapaleniem spojówek oraz głowę przed udarem słonecznym. Wsmarowywanie kremów z odpowiednio wielkimi filtrami, które są ukazane w postaci wskaźników SPF. Stosowanie tych preparatów przeciwsłonecznych powinno się odbywać na pół godziny przed wyjściem na słońce.

One Comments

  • Reply

    Adwokat Katowice rozwod

    Luty 23, 2017

    Każdego roku uprzedzają przed słońcem. Nie należy przebywać bezpośrednio na słońcu bez kosmetyków ochronnych. Odpowiednie kremy z filtrem nie są drogie i dostępne są w każdym sklepie.

Dodaj komentarz